Ekonomi Sihirbazı bilgisayarınıza çok yönlü hesap yapma yeteneği kazandırır!

 

Sayın Kullanıcı ;

Bu programı kullanmakla hayatınızda sayılarla dansın daha önce hiç bu kadar kolay olmadığının farkına varacaksınız. Teknolojinin ilerlemesiyle ; daha önce odalara sığmayan bilgisayar sistemlerinden bugün avuç içinde taşınan bilgisayarların üretilmesi ve buna paralel olarak programların geliştirilmesi dünyada büyük oranda verimlilik artışı sağlamıştır. Biz de böyle bir verimliliğe katkıda bulunmak amacıyla bu çalışmayı yapmış bulunmaktayız.
Büyük hacimli yüzlerce dolarlık ayrı ayrı programlar yerine komprime edilmiş vitamin hapları gibi küçük bir boyuta sığdırılmış her an elinizin altında bulunabilecek bu tablolar piyasalardaki derinlikli fakat tek fonksiyonlu programlardan yüzeysel fakat çok fonksiyonlu olmalarıyla büyük bir fark oluşturacak ve günlük hayatta pratik kullanım kolaylıkları sağlayacaktır .
Sayıca sekseni aşan bu tabloların kullanım kolaylığı kişi ve kuruluşların verimliliğini arttıracak özelliktedir .
Bu program size kendi hesabınızı bizzat kendiniz yapma imkanı sağlar.Bir örnek vermek gerekirse :
Bankalar binlerce $’lık programlarıyla kişi veya kuruluşların yatırım ve kredi kararlarında yardımcı olmak için interaktif kolaylıklar sunmaktadır. Ancak özellikle internet ortamının etkisiyle bilgiye ulaşmanın kolaylaşması ve rekabet ortamının yoğunlaşması nedeniyle bankalar hizmetlerini cazip hale getirmek için basit bir kredi mekanizmasını karmaşık hale getirebilmektedirler.
Bankalar ve diğer finans kuruluşları faiz, taksit miktarları veya toplam ödeme gibi verileri internet ortamına taşırken diğer yandan kredi talep eden müşterilerini cazip görünen ancak özünde fazla değişiklik olmayan kredi alternatifleriyle de şaşkına çevirebilmektedirler. Bu programı kullanarak kendinizi bu şaşkınlıktan kurtarabilirsiniz . 100 000 liralık 10 yıl vadeli bir krediye 5000 lira komisyon ödemeniz halinde size % 1,5 faiz ödeyeceğinizi söyleyen bir bankanın gerçek faiz oranının % 1,62 olduğunu Taksit Miktarı Hesabı tablosuna 100 bin , 120 ay , % 1,5 değerlerini , ilave masraf miktarı satırına ise 5000 değerini yerleştirerek kolayca bulabilirsiniz .
İster alıcı , ister satıcı olun Tl ile veya yabancı parayla yapılacak KDV li işlemleri hesaplayabilirsiniz . Satıcıysanız , kolayca minimum kar marjı tesbit edebilir veya liste fiyatından indirim yapabilirsiniz .
Mortgage türü kredilerde yakın yıllarda emeklilik veya başka bir nedenle elinize geçecek büyük miktardaki paraya kadar her ay sadece faiz miktarlarını ödeyerek aylık bütçenizi rahatlatacak alternatifler oluşturabilirsiniz.
Bazan bir mal veya hizmeti taksitle almak peşin almaktan daha avantajlıdır. " Taksit Faiz oranı Hesabı " tablosunu kullanarak ve o tablonun örneklerini inceleyerek bu avantajın olup olmadığına kolayca karar verebilirsiniz .
Rekabet ortamı nedeniyle nihai bir fiyat verdiğiniz takdirde bu fiyatlara göre geriye doğru KDV ve aracı kar marjı veya masraf oranlarını koyarak bir ürünün sizden çıkış fiyatını " % Değişmiş Sayının Önceki Değeri " butonuyla ulaştığınız tablo vasıtasıyla kolayca bulabilirsiniz .
İşgücü tablolarını kullanarak bir işletmenin kaynaklarını en verimli şekilde değerlendirebilir , Zaman Değeri tabloları ve Bir Yatırımın Geri Dönüş Hesabı tablosunu kullanarak yatırım analizleri , Toplamdaki yüzdeler tablolarını kullanarak yüzde analizleri yapabilirsiniz .
Döviz pariteleriyle yapılan hesaplarda hepimiz mesela 1 $ ın ne kadar Tl olduğuyla ilgileniriz ama 1 Tl nin ne kadar $ a eşit olduğunu düşünmeyiz. Hiç önemli değil ! bildiğiniz pariteyi yazarak döviz fiyatlarını çift yönlü olarak kolayca hesaplayabilirsiniz .

Sıcak para , carry-trade hesaplarıyla dünya hasılasının yaklaşık %29 unu üreten ABD' nin kullandığı önemli mal-enerji - tarım piyasaları birimleriyle metrik birim kullanan piyasalar arasındaki dönüşümü basit bir şekilde analiz yapma imkanına kavuşabilirsiniz.

Ayrıca onlarca tabloyu değişik alanlarda kullanabilirsiniz.